Son zamanda sorulan yaygın sorulardan biridir; Kişisel web sitemle nasıl kazanç sağlarım?

Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte web sitesi üzerinden para kazanan kitle sayısı artmaya başladı. Basitçe hazırlanmış blog ya da portfolyo sitesinde makale ve paylaşımlar yaparak kitle oluşturmak artık çok kolay, bunun için tek yapmanız gereken şey paylaşım yapacağınız içeriği belirlemek ve buna uygun alan adı ve host alanı satın almak. WordPress sistemle hazırlanmış web siteleri bu iş için en uygun sistemlerden biridir. Hedef kitle oluşturmak için sadece web sitesi yeterli değil elbette, web sitenin yanı sıra sosyal medya sayfalarınıda web sayfanızın içeriğine uygun şekilde hazırlamalı ve web sitenizde yaptığınız paylaşımları sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşmalısınız. Web sitenizi güncellerken yazdığınız yazılar ve ekleyeceğiniz görseller mutlaka özgün içeriğe sahip olmalı. Arama motorlarında öne çıkmanız ve paylaşımlarınızın indexlenmesi için başka web sitelerinden alınan yazı ve görselleri kesinlikle kullanmamalısınız. Facebook, Twitter, Pinterest..gibi sosyal medya hesaplarından gelecek tıklamalar arama motorlarında öne çıkmanızda büyük etki sağlayacaktır.

Şimdi internet sitenizden para kazanma yollarından bazılarını sıralayalım;

1-) Reklam Alanı Oluşturma

Web sitelerinde kendi firma sitesini yayınlamak veya ürünlerini satmak isteyen firmalar blog sitelerine reklam verebiliyor. Kişisel blog sitenize, güzellik, teknoloji, kültür sanat, kitap vb. özgün içeriklerle sürekli güncelleme yaparak ve hedef kitle çekerek sitenizin tıklama sayısını yükseltebilirseniz, web sitenizin reklam alma potansiyeli yükselecektir. Blog sayfanızın uygun kısımlarına firmanın talep ettiği boyutlarda bir reklam görseli yayınlayabilir sürekli gelir elde edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey özgün içerik yazmak ve web sitenize kalabalık bir kitle çekmek…

2-) Ürün Satış Hizmeti

Web sitesinden satış yaparak para kazanmak son yıllarda çok yaygın hale gelmiştir. Web sitenize satışını yapabileceğiniz ürünleri ekleyerek çok sayıda müşteri portföyü oluşturabilir para kazanabilirsiniz.

3) Üyelik Sitesi Ücretli Özel İçerik Sunum

Özel içeriklerden faydalanmak veya indirmek için web sitelerine üye olan takipçiler vardır. Genellikle siteleri ziyaret edenler bedava içeriklerden faydalanmak için siteyi ziyaret ederler ama daha fazla bilgiye sahip olmaları için ödeme yapmaları gerekir. Web sitenize ziyaretçi çekebileceğiniz düzeyde fayda sağlayacak paylaşımlar oluşturabilirseniz bu sistemden yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Kişisel web sitesi konusunda daha fazla bilgi almak veya web sitesi kurmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Sayfanda paylaş...